Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyete Giden Yol pdf – Yandex indir

tarafından
5
Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyete Giden Yol pdf – Yandex indir

Türkiye Cumhuriyet’in kuruluşu ve çeşitli alanlardaki gelişme sürecinde pek çok olayın günümüze etkileri olmuştur ve halen olmaktadır. Yakın tarihimizdeki çeşitli gelişmelerin bugüne olan etkilerini ve geleceğe katkılarını ele alan çeşitli bilim alanlarında araştırma ve inceleme eserler bulunmaktadır. Elbette Cumhuriyet’i bütün yönleriyle ele almak çok hacimli ve kapsamlı bir çalışmayı gerektirmektedir. Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyet’e Giden Yol başlığını taşıyan eser tematik olarak belirli konular etrafında yapılandırılmıştır.
      
Kitap içerisinde konular yazarların soyadına göre alfabetik olarak sıralanmıştır. Çeşitli üniversitelerdeki fakülte ve enstitülerde vazifeli akademisyenler tarafından aşağıda belirtilen başlıklar altında bu kitapta on beş bölüm halinde, Türkiye’nin yüz yıllık birikimine ışık tutan tespit ve değerlendirmelere yer verilmiştir.
      
Bu değerlendirmeler ışığında geleceğin Türkiye’sini çok daha iyi bir yerde göreceğimize yürekten inanıyorum. Geleceğimiz olan gençliğe yaşanabilir, muasir ve müreffeh bir Türkiye bırakmak arzusunun her Türk vatandaşının gönlünde yer aldığı kanaatini taşıyoruz. Yüzüncü yıla bir armağan olan kitabı eline alan değerli okurların ilgisini çekebilirsek, sorulara kısmen de olsa cevap bulunabilmesine katkı sunabilirsek ne mutu bizlere.
 

Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyete Giden Yol isimli 371 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve BOĞAZİÇİ YAYINLARI yayınevinin 30.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Türk Devlet Geleneğinde Cumhuriyete Giden Yol pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.