Turizm İşletmelerinde Finansal Tablolar Analizi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Turizm İşletmelerinde Finansal Tablolar Analizi pdf – Yandex indir

Turizm Fakültelerinde ve Turizm Yüksekokullarında Finansal Tablolar Analizi dersi okutulmaktadır veya okutulmalıdır. Turizm işletmelerinde üst düzey yönetici veya girişimci olabilmek ve etkin kararlar verebilmek için aday öğrencilerin, finansal tabloları ve yönetim raporlarını tanıması, analiz tekniklerini bilmesi ve onları yorumlama becerisine sahip olması kaçınılmazdır. Çünkü finansal tablolar ve yönetim raporları turizm işletmelerine ilişkin yaşamsal verileri içermektedir.
Yüksek rekabet ve hızlı değişim ortamında turizm işletmelerinde risklerin yönetimi ve kârlılığın korunmasında faaliyet kontrolü ve finansal analiz çok önemli bir yere sahiptir. Ne yazık ki ülkemizde bu konuyu ele alan kapsamlı bir eser mevcut değildir.
Bu kitabın yazılma amacı, turizm işletmelerinin finansal analiz ve kontrolüne yardımcı olmak üzere finansal analiz kavramlarını ve tekniklerini konu alan pratik bir eser sunmaktır. Kitaptan hem sektör profesyonelleri hem de turizm, otelcilik, gastronomi ve ağırlama eğitimi alan öğrenciler yararlanabilirler.

 
 

Turizm İşletmelerinde Finansal Tablolar Analizi isimli 158 sayfadan oluşan kitap ; Önder Met tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.10.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Turizm İşletmelerinde Finansal Tablolar Analizi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.