Transit Yolcular pdf

Transit Yolcular pdf

Bütün yolculukların bir oyun ve hareket etmek fiiline endeksli bir macera olduğuna inanıyorsanız, gitmemenin de aynı dokuya sahip olduğunu keşfedersiniz kısa bir süre sonra. Gitmemek de bir oyundur aslında, içinde hareket etmek yerine durmak fiilini barındıran.”
 
Çağdaş edebiyatımızın usta yazarlarından Müge İplikçi, Transit Yolcular’da gitme ve kalma eylemi, yolculuk ve dolayısıyla yaşam yolculuğu gibi asli konuları kurguyla harmanlıyor. Kadın karakterlerin ön planda olduğu bu öykülerde sıradanın sınırlarını aşan, yazgılarından kaçmaya çalışan kadınları ele alırken, aynı zamanda bu ortak mücadeleden doğan dayanışmayı anlatıyor.
 
Birbiriyle bağlantılı olan bu öyküler, mücadeleci kadınların kesişen ve iç içe geçen hayatlarını, tıpkı ayrılıp birleşen tren rayları gibi, kimi zaman birleştirip kimi zaman yan yana getirerek gözler önüne seriyor
 

Transit Yolcular isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Müge İplikçi tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mamak Mahpushanesi pdf başlıklı makalemizde Mamak Mahpushanesi indir, Mamak Mahpushanesi oku ve Mamak Mahpushanesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Transit Yolcular pdf - PDF indir