Trablusgarp ve Birinci Balkan Savaşı’nda Esir Polisler pdf – Yandex indir

tarafından
4
Trablusgarp ve Birinci Balkan Savaşı’nda Esir Polisler pdf – Yandex indir

Bu çalışma, 2012 yılında emekli olan Emniyet Genel Müdürlüğü Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanı Sayın Eyüp Şahin’in, Emniyet Genel Müdürlüğünden almış olduğu resmi araştırma izniyle ortaya çıkarılmıştır. Yazar, ilk olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Arşiv ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığında bulunan kütüphanedeki “Üsera Defterlerini” tarayarak Trablusgarp ve 1. Balkan Savaşı’nda esir düşen polislerin listesini hazırladı. Söz konusu listelerle birlikte Emniyet Genel Müdürlüğünden araştırma iznini aldı. İzin sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı arşivinde bulunan polis özlük dosyalarının üzerinde yapmış olduğu titiz çalışma neticesinde Trablusgarp ve 1.Balkan Savaşı’nda esir düşen polisleri belirledi. Özlük dosyalarında bulunan belgelerin latinizelerini tamamladıktan sonra, bu eser kaleme alınarak yayın aşamasına getirildi. Kitabın ön söz ve giriş kısımlarının tarafımdan yazılması için ricada bulunuldu. Bahse konu yazımın tarafıma tevdi edilmesi üzerine, söz konusu ön söz ortaya çıktı. Esir polisler çalışmasının devamı da yazım aşamasında olup en kısa sürede okuyucu ve araştırmacıların hizmetine sunulması için titiz bir çalışma yürütülmektedir.
 
Bu çalışmada tespit edilebildiği kadarıyla savaş esiri olarak İtalya ile Bulgaristan ve Yunanistan’a götürülen ve bir süre buralarda esir hayatı yaşayan polislerin aziz hatıralarına saygı amacıyla biyografilerine yer verilmiştir.
 
Türk Polis Teşkilatının Kahraman Polislerinin aziz hatırası karşısında saygıyla eğilirken. Kendilerini rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.
 

Trablusgarp ve Birinci Balkan Savaşı’nda Esir Polisler isimli 192 sayfadan oluşan kitap ; Eyüp Şahin tarafından yazılmış ve ZET YAYINLARI yayınevinin 09.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Trablusgarp ve Birinci Balkan Savaşı’nda Esir Polisler pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.