Totalitarizm pdf – Yandex indir

Totalitarizm pdf – Yandex indir

Yüzyıldan biraz daha fazla bir geçmişe sahip olan totalitarizm, siyaset teorisindeki en tartışmalı kavramlardan biri. Elinizdeki bu geniş kapsamlı eserde, David D. Roberts totalitarizmin, modern politik evreni anlamak için yeniden biçimlendirilmesinin gerekli olduğunun altını çiziyor.
Roberts, kavramın 1920’lerden bugüne gelişimini inceleyerek, Faşist İtalya, Nazi Almanya’sı ve Stalinist Sovyetler Birliği’nin oluşturduğu üç “klasik” rejimde nasıl daha iyi uygulanabildiğini gösteriyor.
Totalitarizmin etki alanını 21. yüzyıla kadar genişleterek, Komünist Çin, Putin Rusya’sı, İran İslam Cumhuriyeti, İslam Devleti (IŞİD) ve teknolojik “gözetim devleti” tehdidinin totaliter gelenekte nasıl kavramsallaştırılabileceğini inceliyor.
Totalitarizm, totalitarizmin modern siyaset evrenini nasıl şekillendirdiği ve şekillendirebileceği ile ilgilenen herkes için bir başvuru kaynağı niteliğini taşıyor.
 

Totalitarizm isimli 182 sayfadan oluşan kitap ; David D. Roberts tarafından yazılmış ve LİBERUS yayınevinin 13.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ege Yazıları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ege Yazıları indir, Ege Yazıları oku ve Ege Yazıları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Totalitarizm pdf – Yandex indir - PDF indir