Toprağa Dönüş pdf – Yandex indir

Toprağa Dönüş pdf – Yandex indir

Toprak insanın özüdür, hem de yaşamın teminatı. İnsanoğlu içinden geçtiği yakın süreçte bunu daha iyi anladı.

Yusuf tarlayı sürerken muhabbet derinlemesine ilerliyordu. Hikmet verdiği kararın mutluluğuyla ayaklandı. İçinde aşadığı coşkuyu dışarı taşırıyordu. Ağır adımlarla ilerledi, yerden dolu dolu bir avuç toprak aldı. Ayağa kalkıp avucunun altından savurmaya başladı. “Ey toprak! Sen nelere kadirsin. İnsanın mayası, bitkinin canı, hayvanın beslenme kaynağı… Varlığına şükretmemek elde mi ey toprak! Ayağımın altındaki güvencem, elime aldığımda sıcaklığını hissettiğim mutluluğum, ocağımın geçim kaynağı.”

Hikmet’in hayat mücadelesini, Selma’nın ona desteğini, çocuklarına sevgisini, Musa dayının babacanlığını, üretmenin önemini, köyün dinginliğini, şehrin yorgunluğunu okurken adeta iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir yaşam yolculuğuna çıkacaksınız.
 

Toprağa Dönüş isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Ali Can tarafından yazılmış ve TRUVA YAYINLARI yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dur Yolcu, Dur ve İşe! İngiliz Edebiyatından Mizah Şiirleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dur ve İşe! İngiliz Edebiyatından Mizah Şiirleri indir, Dur ve İşe! İngiliz Edebiyatından Mizah Şiirleri oku ve Dur ve İşe! İngiliz Edebiyatından Mizah Şiirleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toprağa Dönüş pdf – Yandex indir - PDF indir