Toplumsal Cinsiyetçiliğin İdeolojik Varyantları pdf – Yandex indir

tarafından
3
Toplumsal Cinsiyetçiliğin İdeolojik Varyantları pdf – Yandex indir

Toplumsal cinsiyetçiliğe dair yapılan birçok çalışma, genelde kadınların düşünce üretiminin bir sonucudur. Bu durum edilgen kılınıp ötekileştirilerek, ezilen statüsünde sabitlenen bir cinsin mücadele tarzı olması bakımından anlaşılırdır. Ayrıca toplumsal cinsiyetçiliğin ancak kadının özsel doğası gereği, onun özgürlükçü bakış açısıyla hakikate uygun bir şekilde özgürleştirilebileceği gerçekliğinden dolayı her yönüyle anlaşılırdır.
 
Toplumsal Cinsiyetçiliğin İdeolojik Varyantları olarak adlandırılan bu çalışma, bu anlamıyla mevcut kökleşmiş sorunsalın nedenselliğine dair hakikat temelli bir arayışa karşılık gelirken, aynı zamanda hâkim toplumsal erkeklik algı ve olgusunun sorgulanması bağlamında da bu arayışı öznel kılmaktadır.
Kendi alanında oldukça etki olan bu çalışma, iki yazarın uzun süre çalışmasını sonucu ortaya çıkmış ve bu alandaki araştırmacılar için oldukça yararlı bir eserdir.  
 

Toplumsal Cinsiyetçiliğin İdeolojik Varyantları isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Ramazan Aras tarafından yazılmış ve SİTAV YAYINLARI yayınevinin 10.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ötekinin Müziği ' Öteki’ Perspektifinde Popüler Müzik pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ötekinin Müziği ' Öteki’ Perspektifinde Popüler Müzik indir, Ötekinin Müziği ' Öteki’ Perspektifinde Popüler Müzik oku ve Ötekinin Müziği ' Öteki’ Perspektifinde Popüler Müzik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Toplumsal Cinsiyetçiliğin İdeolojik Varyantları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.