Tolstoyevski Muamması pdf – Yandex indir

tarafından
10
Tolstoyevski  Muamması pdf – Yandex indir

Rus yazar Leon Fyodor Tolstoyevski’nin adını herkes biliyor, değil mi? Ama aynı kişi nasıl Anna Karenina ve Karamazov Kardeşler kadar farklı eserler yazmış olabilir?
Okumadığımız Kitaplar Hakkında Nasıl Konuşuruz?, Önceden İntihal ve Peki, Ya Eserler Yazar Değiştirseydi? kitaplarının yazarı psikanalist, akademisyen ve denemeci Pierre Bayard’ın yaklaşık yirmi yıllık çalışmasının ürünü olan Tolstoyevski Muamması, iki büyük Rus yazarı tek isimde bütünleştirip eserleri arasında özgün bir bağ kuruyor.
Edebi tarzını “teorik kurmaca” olarak tanımlayan Pierre Bayard, Freud’un çabasını devam ettirerek büyük Rus edebiyatının psikanalizini yapıyor. Çoklu kişilikler teorisinden yola çıkan Bayard, okuyucuya “Ben neden birçok kişiyim?” sorusunu yöneltiyor. Tolstoyevski Muamması, hem ciddi bir şaka hem de zekice yazılmış grotesk bir deneme. Edebiyata, özellikle de 19. yüzyıl Rus yazınına özgün bir perspektifle, bir kez daha bakmak isteyenler için!
 

Tolstoyevski Muamması isimli 168 sayfadan oluşan kitap ; Pierre Bayard tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir indir, Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir oku ve Uzunharmanlar'da Bir Davetsiz Misafir pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tolstoyevski Muamması pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.