Togarma’nın Çocukları pdf – Yandex indir

tarafından
10
Togarma’nın Çocukları pdf – Yandex indir

“Gönderdiğiniz nâmede, ‘Hangi halktan, aileden ve boydansınız?’ diye de sormuşsunuz. Şunu bilin ki biz, Yafes oğlu Togarma’nın soyundan geliyoruz. Atalarımın şecerelerinden bulduklarıma göre, Togarma’nın on oğlu vardı. Adları şöyledir: En büyüğünün adı Uygur, ikincinin Tauris, üçüncünün Avar, dördüncünün Oğuz, beşincinin Barsil, altıncının Tarna, yedincinin Khazar, sekizincinin Yanur, dokuzuncunun Bulgar ve onuncunun adı Suvar’dır. Benim soyum, yedinci oğul olan Khazar’dan geliyor.” -Hazar Kağanı Yusuf

Zaman ağır ağır ve belli etmeden, sessiz bir değirmen ustalığıyla çalışıyor, önüne çıkan taşı, toprağı ve bütün mahlukatı öğüterek, ejderha gibi kıvrılıp akan, kızıl kan renginde bir nehre dönüştürüyordu.

Gök Tengri’nin zorlu topraklara, “Kürs”ünü koyduğu Kuzey Yıldızı’nın tam altına yerleştirdiği Togarma’nın Çocukları, bu ezelden ebede doğru akan zaman isimli kan nehrinde yunmayı, şenlikli bir oyuna çevirmişlerdi. Kim önce ölür, kim sonraya kalır, kim esen yellere, kim savrulan tozlara karışır orası pek bilinmez, Togarma’nın ele avuca sığmayan korkusuz çocukları, Gök Tengri’nin huzurunda barışı kurmak istiyorlarsa, yine savaşmak, yine ölmek ve öldürmek zorundaydılar.

Onlar için Levh-i Mahfuz’da yazılı olan kader, yalnızca buydu…
 

Togarma’nın Çocukları isimli 526 sayfadan oluşan kitap ; Nadir Doğan tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 08.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan On İki Sandalye (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde On İki Sandalye (Ciltli) indir, On İki Sandalye (Ciltli) oku ve On İki Sandalye (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Togarma’nın Çocukları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.