Tıp Tarihi Antik Çağ’dan Günümüze pdf – Yandex indir

tarafından
4
Tıp Tarihi  Antik Çağ’dan Günümüze pdf – Yandex indir

Bilimsel tıbbın bugüne dek ulaştığı tartışmasız üstün başarıları, bazı alanlarda Antik Çağ’ın şifa tanrısı Asklepios’un hayal ettiği mucizevi ameliyatlara kadar uzanmıştır. Tarihsel perspektiften bakılırsa eğer, bu gelişim ilgili bilimsel, teknik, ekonomik, politik ve toplumsal bağlamlara yerleştirilebilir. Bu küçük tıp tarihi kitabı, tıbbın bu muhtelif boyutlarına yönelik genel bir bakış sunuyor.
Tarihsel perspektif, kaydedilen bu ilerlemelerden bağımsız olarak, hekimliğin pek çok antropolojik temel sorununun hâlâ çözülemediğini ve tıbbın genel olarak sosyal bir bilim olduğunu ortaya koyuyor. Erlangen-Nürnberg’de yer alan Friedrich Alexander Üniversitesi’nde tıp tarihi profesörü olarak ders veren Karl-Heinz Leven, bu kitabında, Antik Çağ’dan başlayarak günümüze kadar tıbbın gelişimini ele almakla birlikte günümüzde hekimlerin yaşadığı hukuki, siyasi veya kuramsal birtakım sorunlara da değiniyor. 
 
 

Tıp Tarihi Antik Çağ’dan Günümüze isimli 134 sayfadan oluşan kitap ; Karl-Heinz Leven tarafından yazılmış ve RUNİK KİTAP yayınevinin 13.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Tıp Tarihi Antik Çağ’dan Günümüze pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.