Timur Döneminde Kadis’ten Semerkant’a Seyahat pdf – Yandex indir

tarafından
2
Timur Döneminde Kadis’ten Semerkant’a Seyahat pdf – Yandex indir

Papalık emriyle Timur’un sarayına elçi olarak seçilen Clavijo, İstanbul’a yaptığı ziyarette şehrin Bizans’ın son dönemine tanıklık eden hali hakkında benzersiz gözlemlerde bulunur. Bu kritik dönemde Osmanlı şehzadelerinin iktidar kavgası, Asya topraklarında hüküm süren kargaşa ve Rumeli’de devam eden Osmanlı düzeninin kaosu dikkat çekicidir. 1402 yılı, Anadolu’nun tarihinde derin izler bırakan bir döneme işaret eder. Bu tarihlerde, Timur orduları, Osmanlı’nın gurur duyduğu Yıldırım Bayezid’in güçlerini Ankara Savaşı’nda mağlup eder. Bu zaferin yankıları, Anadolu’da bir Fetret Devri’ni başlatırken, Timurluların gölgesi bu topraklar üzerinde belirir.
                              
Zorlu Karadeniz sıra dağlarını aşarak, bugünkü Doğu Anadolu’ya uzanan bu yolculukta, Clavijo, İpek Yolu’nun bilinmeyen yüzlerini, eşkıyalarını bizlere sunar. Bu eser, tarihi bir yolculuğa çıkaran bir rehber niteliğindedir. Anadolu’nun bu kritik döneminde Clavijo’nun gözünden şahit olacağınız olaylar, tarihin derinliklerine dalmak isteyen her okur için kaçırılmayacak bir fırsattır.
 

Timur Döneminde Kadis’ten Semerkant’a Seyahat isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Ruy Gonzales De Clavijo tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 14.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Timur Döneminde Kadis’ten Semerkant’a Seyahat pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.