Ticari Matematik Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
9
Ticari Matematik Kitabı pdf – Yandex indir

Bu ticari matematik kitabı, yükseköğretim kurumlarında okutulan ticari matematik dersi ve ticari matematik konularından sınavlara girecek öğrenciler için hazırlanmıştır.
Modern matematiği ve formül ezberlemeyi sevmeyen; klasik matematiği yöntemle öğrenmek isteyen öğrencilere de hitap etmektedir.
Bu kitap sade, anlaşılabilir, düzenli, görsel bir yaklaşımla x-y-z formülleri içermeyen, formül ezberletmeden, ticari hesaplamalarda yöntem öğreten bir kitaptır. Öğrencilerin yapılan hesaplamaları iyi kavrayabilmeleri için, küsuratlı ve büyük rakamlar da kullanılmamıştır.
Bu kitap, oran-orantı hesaplamaları, yüzde hesaplamaları, maliyet-satış-kar-zarar- indirim hesapları, oranlı bölme hesapları, karışım-bileşim hesapları, alaşım hesapları ve faiz hesapları olmak üzere yedi bölümden oluşmaktadır.
Her bölümde çok sayıda örnek ve çalışma soruları bulunmaktadır. Bu soruların, 220 tane çözülmüş örnek soru ve 230 tane çözülecek çalışma soruları olmak üzere 450 tane örnek soru bulunmaktadır.
Bu kitap aynı zamanda dersi okutan akademisyene de ders anlatımını kolaylaştıran bir kitaptır. Kitaptaki örnek ve sorular sunu hazırlama şekline uygundur. Uzaktan eğitim sisteminde bu kitap üzerinden rahatça ders anlatabilirsiniz. Toplu satın alımı yaptıktan sonra talepte bulunan öğretim elemanına ders anlatımını kolaylaştırmak için hazırladığım renkli sunu dosyalarını e-posta olarak gönderebilirim.
Bu kitabın okuyan ve sınavlara hazırlanan öğrencilerimize faydalı, akademisyenlerimizin işini kolaylaştırıcı olmasını dilerim.

Öğr. Gör. Mehmet AYKAÇ
mehmetaykac@gmailcom
 

Ticari Matematik Kitabı isimli 122 sayfadan oluşan kitap ; Öğr. Görevlisi Mehmet Aykaç tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Ticari Matematik Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.