Tasarımdan Uygulamaya Dinamik Web Siteleri için PHP ve MySQL pdf – Yandex indir

tarafından
4
Tasarımdan Uygulamaya Dinamik Web Siteleri için PHP ve MySQL pdf – Yandex indir

Hypertext Preprocessor (PHP), web sayfalarının geliştirilmesinde yaygın olarak kullanılan açık kaynak kodlu, ücretsiz, sunucu taraflı betik dilidir; bu, bir sunucunun betikteki sıralı komutları yürüttüğü anlamına gelir. Web teknolojisi anketlerine göre, PHP Facebook ve Wikipedia gibi yüksek trafikli web siteleri de dâhil olmak üzere tüm web sitelerinin yaklaşık %80’i tarafından kullanılmaktadır. PHP Linux, Microsoft Windows ve macOS gibi tüm yaygın işletim sistemleri ile uyumludur. Ayrıca Apache ve IIS dâhil çoğu web sunucusu da PHP’yi desteklemektedir.

PHP ile e-ticaret siteleri, blog sayfaları, masaüstü uygulamaları ve sosyal medya siteleri oluşturabilir ve özelleştirebilirsiniz. Bununla birlikte PHP çok sayıda ücretsiz çevrimiçi belge ve bilgiye sahiptir. PHP, web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini sağlar, bu da SEO sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olmak için büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 

Tasarımdan Uygulamaya Dinamik Web Siteleri için PHP ve MySQL isimli 296 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Yağcı tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Tasarımdan Uygulamaya Dinamik Web Siteleri için PHP ve MySQL pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.