Tartışmalar, Polemikler, Kavgalar pdf – Yandex indir

tarafından
8
Tartışmalar, Polemikler, Kavgalar pdf – Yandex indir

Bu kitapta yazarlık hayatımda yaşadığım başlıca tartışmaları anlattım: kimileri neredeyse kavgaya dönüşen… Öylesine saygın, hatta efsane kişilerle takışmışım ki… Şaşırtıcı bir kendine güvenle, hemen hepsinde kendi haklılığıma inandığım, eskaza öyle değilse sonunda bunu açık yüreklilikle itiraf ettiğim polemikler…
 
Aziz Nesin’le, Attilâ İlhan’la, Ertem Eğilmez’le, Vedat Türkali’yle… Metin Erksan, Halit Refiğ gibi Ulusal Sinema ustalarıyla… Ya da Yavuz Özkan, Yavuzer Çetinkaya gibi dönemin gençleri, Ankaralı sinemacılar, Yeşilçam’ın tüm kurumları, hatta Onat Kutlar’la bile… Ya da sevgili Atıf Yılmaz’ı bir kadın yazara karşı kahramanca savunuşum!… Ayrıca Serdar Turgut’tan Savaş Ay’a, Emre Aköz’den Murat Birsel’e, hatta Ayşe Arman’a kadar… Önemli bir tartışma: ‘ülkemizde çekilen yabancı filmler’ konusu. Ve o inanılmaz “Gözde” kavgası. Hepsi sizi bekliyor.
 
Atillâ Dorsay
 

Tartışmalar, Polemikler, Kavgalar isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Atilla Dorsay tarafından yazılmış ve REMZİ KİTABEVİ yayınevinin 02.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yetmiş Duvaklı Gelin pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yetmiş Duvaklı Gelin indir, Yetmiş Duvaklı Gelin oku ve Yetmiş Duvaklı Gelin pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tartışmalar, Polemikler, Kavgalar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.