Tarihte Koleksiyonculuk Müzecilik ve Arkeoloji pdf – Yandex indir

tarafından
6
Tarihte Koleksiyonculuk  Müzecilik ve Arkeoloji  pdf – Yandex indir

Tarihte Koleksiyonculuk Müzecilik ve Arkeoloji adlı çalışmasında Prof. Dr. Zeki Tez, bu birbirleriyle iç içe üç alanı tarihsel gelişim ve kesişimleri bağlamında ele alıyor.
Birbirlerini ortaya çıkartan, besleyen, değiştiren ve tarih biliminin ayrılmaz birer parçası olan bu alanlar günümüz kültürünün, tarih algısının oluşmasında ve insanlık tarihinin anlaşılmasında büyük rol oynuyor.
Tarihte yaşanan savaş ve yağmalar gibi pek çok olay esnasında arkeolojik eserlerin yolculukları ve koleksiyonculuğun bunlarla ilişkisi üzerinde duran yazar, devlet armağanları ve hazineyi de iki ayrı bölümde incelerken; “ ‘Museion’, Doğa Tarihi Koleksiyonculuğu ve Müzecilik” bölümünde, pek çok örnekle konunun ülkemizden dünyaya zengin bir panoramasını sunuyor. Arkeoloji ve etrafındaki konular üzerine genel bir bakışla kapanan kitapta  Zeki Tez, müzecilikten önce ortaya çıkan koleksiyonculuk ve ardından müzeciliğin oluşum süreçlerini tüm tarih severler ve ilgilere sunuyor.”
 

Tarihte Koleksiyonculuk Müzecilik ve Arkeoloji isimli 528 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Zeki Tez tarafından yazılmış ve DORUK YAYINLARI yayınevinin 24.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Tarihte Koleksiyonculuk Müzecilik ve Arkeoloji pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.