Tanrı Claudius – Sert Kapak pdf – Yandex indir

tarafından
10
Tanrı Claudius – Sert Kapak pdf – Yandex indir

Ben, Claudius’ta, Caligula’nın öldürülmesinin ardından çıkan kargaşada, Claudius’u iradesi dışında imparator ilan edilmiş, ne yapacağını bilemez bir durumda bırakmıştık. Graves Tanrı Claudius’ta hikâyeye kaldığı yerden ve yine Claudius tarafından yazılmış gibi devam ediyor. O güne dek hayatta kalmasını zararsız bir geri zekâlı sanılmasına borçlu olan Claudius, şaşırtıcı ölçüde başarılı iktidar dönemini; ordunun ve halkın sadakatini kazanarak selefi Caligula’nın yol açtığı hasarı nasıl onardığını, çocukluk arkadaşı Yahudi Kralı Herodes Agrippa ile ilişkilerini ve Britanya’yı istila edişini anlatıyor. Ve mutlak iktidarın olmazsa olmaz eşlikçileri olan komplo ve ihanetleri atlatsa da, kaçınılmaz sona doğru giderek ilerleyişini…
Graves, yer yer mizahi bir anlatımla ete kemiğe büründürdüğü Claudius’un kişisel öyküsü aracılığıyla Roma’nın skandallarla ve şiddetle dolu bir dönemini bütün canlılığı, ihtişamı ve çöküşüyle gözlerimizin önüne seriyor.
 

Tanrı Claudius – Sert Kapak isimli 584 sayfadan oluşan kitap ; Robert Graves tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gece Yolcuları pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gece Yolcuları indir, Gece Yolcuları oku ve Gece Yolcuları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tanrı Claudius – Sert Kapak pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.