Talat Paşa İttihat ve Terakki Tarihi Posta Memurluğundan Devrim Önderliğine pdf – Yandex indir

Talat Paşa  İttihat ve Terakki Tarihi Posta Memurluğundan Devrim Önderliğine pdf – Yandex indir

1908’de başlayan köklü siyasal, toplumsal ve ekonomik değişmeler bir devrimdir.
Cumhuriyet, Talât Paşa’nın ve Atatürk’ün bizlere mirasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, Talât Paşa’nın önderliğinde İttihatçılar yani Jön Türkler tarafından atılmış; bina yine bir Jön Türk olan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Kemalistlerce tamamlanmıştır. Bu tarihi sürece damgasını vuran en önemli iki ad: Talât Paşa ve Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk bu temel tarihi gerçeği bir cümleyle belirtiyor: “Eğer Meşrutiyetler olmasa idi, Cumhuriyet olamazdı.”
 
Talât Paşa bir örgüt ustasıdır. İttihat ve Terakki’nin beynidir. Simgesidir. Daha doğrusu her şeyidir. Talât Paşa, devrimci bir siyasi örgütü oluşturan, yöneten, geliştiren ve iktidar yolunu açan liderdir. Oluşturduğu örgütlenmeyle Milli Mücadele’ye yaygın bir destek sağlamış, dayanak olmuştur. Milli Mücadele’nin kadrolarının önemli bir kesimi Talât Paşa’yla omuz omuza mücadele etmiş, o ateş içinde pişmişlerdir.
 

Talat Paşa
İttihat ve Terakki Tarihi Posta Memurluğundan Devrim Önderliğine isimli 432 sayfadan oluşan kitap ; Feyziye Özberk tarafından yazılmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 22.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tarihe Yön Veren Şahsiyetler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Tarihe Yön Veren Şahsiyetler indir, Tarihe Yön Veren Şahsiyetler oku ve Tarihe Yön Veren Şahsiyetler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Talat Paşa İttihat ve Terakki Tarihi Posta Memurluğundan Devrim Önderliğine pdf – Yandex indir - PDF indir