Tadın Gücü – Gastronomi ve Turizm İlişkisi Üzerine Yeniden Düşünmek pdf – Yandex indir

tarafından
4
Tadın Gücü – Gastronomi ve Turizm İlişkisi Üzerine Yeniden Düşünmek pdf – Yandex indir

21. yüzyılın başlanndan itibaren gastronomi ve turizm birlikte daha sık telaffuz edilen iki kavram olmaya başlamıştır. En genel hatlarıyla turizm için gastronomi, turistik destinasyonlara ekonomik katkılar sunan ve sürdürülebilir turizmi destekleyen bir değer olarak kabul edilirken gastronomi için turizm, turistlerin deneyim olgusunu geliştiren ve zenginleştiren önemli bir faaliyet olarak görülmüştür.
Her iki perspektiften de bu iki olgu arasındaki ilişkinin bu kadar basite indirgenemeyeceği, üzerinde daha fazla durulması gerektiği aşikârdır. Bu nedenle bu kitapta gastronomi ve turizm arasındaki ilişki yedi farklı bölümde; kimlik, imaj, etkinlikler, tesisler, ürünler, yiyeceğe erişememe korkusu ve turist sınıflandırmaları olmak üzere derinlemesine analiz edilmiştir. Böylece bu çalışmayla alan yazına, gastronomi ve turizm ilişkisine dair farklı bakış açılan sunmak hedeflenmiştir.
 

Tadın Gücü – Gastronomi ve Turizm İlişkisi Üzerine Yeniden Düşünmek isimli 234 sayfadan oluşan kitap ; Oğuz Nebioğlu tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 03.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Tadın Gücü – Gastronomi ve Turizm İlişkisi Üzerine Yeniden Düşünmek pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.