Sürgün Varoluş: Demir Özlü pdf – Yandex indir

tarafından
9
Sürgün Varoluş: Demir Özlü pdf – Yandex indir

1950 kuşağının özgün kalemlerinden Demir Özlü, varoluşun gizemli labirentlerinde gezinen sürgün bir yazar. Eserlerinde bireysel açmazlardan toplumsal meselelere uzanan geniş bir yelpazede, yaşamı ve insanı anlama çabası içerisinde olan Özlü, çağın bunaltısını yazının var edici doğasıyla aşmaya çalışır. Sevda Geçen’in Sürgün Varoluş: Demir Özlü adlı eseri; yazarın hayatını, dünya görüşünü, eserlerini ve içerdiği izlekleri derinlemesine irdeleyen ilk bütüncül eser olmasıyla önem arz ediyor.

“Geçen’in bu önemli çalışmasında “Demir Özlü Edebiyatı”na / yaşamına / dünya görüşüne ayrıntılı biçimde bakışı, irdeleyişi bir “başlangıç kitabı” olarak okunması gereken bir birikimi çıkarıyor karşımıza. O bütüncül bakışında hiçbir ayrıntıyı ıskalamıyor Geçen. Yaşamdan yazıya, Özlü anlatısına dönüşen her bir konu / izlek derinlikli biçimde irdeleniyor. Yazarın yapıtı üzerindeki etkileri, kaynakları bir iz sürücünün bakışıyla anlam kazanıyor. Bu anlamda Demir Özlü ve kuşağının varoluşçu çizgisinin neden / niçinleri kadar neyi/nasıl yapabildiklerinin de ayrıntılı değerlendirilmesi, Sürgün Varoluş: Demir Özlü kitabında karşımıza çıkıyor.”

Feridun Andaç
 

Sürgün Varoluş: Demir Özlü isimli 512 sayfadan oluşan kitap ; Sevda Geçen tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gaddar Öyküler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Gaddar Öyküler indir, Gaddar Öyküler oku ve Gaddar Öyküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sürgün Varoluş: Demir Özlü pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.