Sürdürülebilir Gelişim İçin Okul Öncesi Dönemde Çevre Eğitimi pdf – Yandex indir

tarafından
29
Sürdürülebilir Gelişim İçin Okul Öncesi Dönemde Çevre Eğitimi pdf – Yandex indir

Bir toplumun kendi geleceği olan çocuklarına bırakacağı en değerli hazinenin üzerinde yaşanabilir bir doğal çevre olduğu, herkesin hemfikir olduğu bir gerçektir. Kimsenin (en azından açıkça) karşı çıkmadığı görüşün bu gereklerini yerine getirmek konusunda ise bazı ülke toplumlarının ne yazık ki ayak diredikleri, gerekenleri yapmak konusunda isteksiz göründükleri de ortadadır. Her konuda olduğu gibi bu yaşamsal konuda da ilk ve yoğun olarak yapılması gereken, toplumdaki bireylerin bilinç düzeylerini ve farkındalıkları artırmaktır. Mümkün olan en erken yaşlardan itibaren doğal çevreyi seven, o çevreyi korumak ve geliştirmek için yapılması gerekenleri kendi düzeyinde bilen ve uygulayan bireyler yetiştirmek önem kazanmaktadır. O halde yapılacak olan, okulöncesi dönem çocuklarına sürdürülebilir çevre ile ilgili duyarlılık ve farkındalık kazandırmak üzere birçok ülkede olduğu gibi çevre eğitimine okulöncesi eğitim kurumlarından başlayarak ağırlık vermektir.

Yukarıdaki görüşlerden hareketle Sürdürülebilir Gelişim İçin Okulöncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli bu kitap, öğretmenlere ve araştırmacılara, okulöncesi dönem çocuklarının çevre konusunda duyarlılık ve farkındalık kazanmaları sürecinde bir yol gösterici olarak hazırlanmıştır. Çevre ile ilgili birçok konuda kuramsal bilgilerin sunulduğu kitap, çevre eğitiminin okulöncesinde nasıl uygulanması gerektiğini, konu ile ilgili uygulama örneklerini ve etkinlikleri de içermektedir.
 

Sürdürülebilir Gelişim İçin Okul Öncesi Dönemde Çevre Eğitimi isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Alev Önder tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 03.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Güncel Yaklaşımlar Işığında Beden Eğitimi ve Spor 1 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Güncel Yaklaşımlar Işığında Beden Eğitimi ve Spor 1 indir, Güncel Yaklaşımlar Işığında Beden Eğitimi ve Spor 1 oku ve Güncel Yaklaşımlar Işığında Beden Eğitimi ve Spor 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sürdürülebilir Gelişim İçin Okul Öncesi Dönemde Çevre Eğitimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.