Şüphecinin El Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
7
Şüphecinin El Kitabı pdf – Yandex indir

Bilim kitaplarına alışığız; evrim, kuantum fiziği, tıp, botanik, kozmoloji, jeoloji, kimya, sinirbilim ve daha nicesi… Ancak bilimin kalbinde yatan en temel felsefi duruşa, yani bilimsel şüpheciliğe dair donanımımız ne düzeyde? Gerçek olan ile olmayanı ayırt etmek konusunda ne kadar iyiyiz? Bilimle ilgili konularda doğru ile sahteyi, gerçek ile zırvayı birbirinden ayırmayı biliyor muyuz? Yoksa sadece “içgüdülerimize”, yani önyargılarımıza mı güveniyoruz?
İşte bu kitabın en temel amacı, sizi bilimsel şüphecilik kültürüyle donatmak ve böylece bilimin baş döndürücü dünyasına yapacağınız yolculukta, alet çantanızın çok daha zengin ve çeşitli olmasını sağlamak…
Elbette evrenin tüm sırlarına sahip değiliz ama sizleri bir süreliğine hayata daha bilimsel bir açıdan bakmaya davet ediyoruz. Şimdiden, kitap boyunca beyninizde yankılanacak şu cümleyi zihninize kazıyın:
“Aksi kanıtlanana kadar, inandığımız veya doğru varsaydığımız her şey yanlıştır
 

Şüphecinin El Kitabı isimli 424 sayfadan oluşan kitap ; Çağrı Mert Bakırcı tarafından yazılmış ve GİNKO BİLİM yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Şüphecinin El Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.