Süper Yardımcı Sendromu Şefkatli İnsanlar İçin Hayatta Kalma Rehberi pdf – Yandex indir

tarafından
10
Süper Yardımcı Sendromu  Şefkatli İnsanlar İçin Hayatta Kalma Rehberi pdf – Yandex indir

Başkalarının ihtiyaçlarını daima kendinizinkilerin önüne mi koyuyorsunuz? Herkese yardım eli uzatırken kendinize hiç zaman ayırmıyor ve nihayetinde tükenmiş mi hissediyorsunuz? Peki ya hayır demek sizin için imkânsız mı? Öyleyse “süper yardımcı” olma ihtimaliniz yüksek.
Jess Baker ile Rod Vincent, Süper Yardımcı Sendromu olarak adlandırdıkları aşırı vericilik ve dozu kaçmış empati halini A’dan Z’ye ele aldıkları bu kitapta yardım etme psikolojisine dair yepyeni bir bakış açısı ortaya koyuyor. Yardım etme mekanizmasının yanlış işlemesine neden olan mantıktan uzak inançları masaya yatırırken zihin ve beden sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu aşırılık halinin nasıl düzeltilebileceği ve sağlıklı sınırlar inşa edilebileceği hakkında okura ipuçları ve yönlendirmeler sunuyor.
“Sağlıksız yardım alışkanlıklarına saplanıp kalmamıza neden olan temel inançları ustalıkla ve şefkatle ortaya çıkaran, işleri gerçekten farklı bir şekilde yapmak için pratik araçları gösteren ve derin bir içgörü sağlayan ipuçlarını çok sevdim. Ezber bozan bir kitap.” –Suzy Reading
“Sağlık veya sosyal hizmetler alanında çalışan herkesin okuması gerekiyor.” –Profesör Alison Leary
“Düşüncelerinizi, duygularınızı ve davranışlarınızı derinden etkileyecek bir kitap –hem de hepsini iyi yönde.” –Stylist Magazine
 

Süper Yardımcı Sendromu Şefkatli İnsanlar İçin Hayatta Kalma Rehberi isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Jess Baker tarafından yazılmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 10.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Süper Yardımcı Sendromu Şefkatli İnsanlar İçin Hayatta Kalma Rehberi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.