Sultan ve Halkının Yaşamı (Bir Amerikalı Gözünden Osmanlı Tasviri) -1857- pdf – Yandex indir

tarafından
4
Sultan ve Halkının Yaşamı (Bir Amerikalı Gözünden Osmanlı Tasviri) -1857- pdf – Yandex indir

Bir Amerikalı’nın gözünden Osmanlı İmparatorluğu’nun sırlarına, renklerine ve zenginliğine dalmaya hazır mısınız? Christopher Oscanyan, 19. yüzyılın ortalarında Osmanlı topraklarına yaptığı seyahatlerinin ardından kaleme aldığı bu eserle sizi zamanında büyüleyici ve gizemli bir dünyaya davet ediyor. Bu kitap, sadece tarihçiler ve araştırmacılar için değil, aynı zamanda Doğu’nun mistik atmosferini, Osmanlı’nın derinliklerini ve çok yönlü kültürünü merak eden herkes için mükemmel bir kaynak. Türklerin kökeninden, dini inançlarına, Mekke’ye hac yolculuğundan harem yaşamına, ordu ve donanmadan ticarete ve daha pek çok konuya kadar geniş bir yelpazede, Osmanlı yaşamının tüm yönlerini keşfedin. Osmanlı toplumunun dinamiklerini, Osmanlı yönetiminin inceliklerini ve halkın günlük yaşantısını detaylı bir şekilde anlatan bu kitap, Osmanlı İmparatorluğu hakkında şimdiye kadar yazılmış en kapsamlı eserlerden biridir. Oscanyan’ın gözlemci bir Amerikalı olarak sunduğu bu perspektif, dönemin sosyal yapısını, dinamiklerini ve kültürel zenginliğini ortaya koyuyor.
 

Sultan ve Halkının Yaşamı (Bir Amerikalı Gözünden Osmanlı Tasviri) -1857- isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Christopher Oscanyan tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINLARI yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sultan ve Halkının Yaşamı (Bir Amerikalı Gözünden Osmanlı Tasviri) -1857- pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.