Sultan Hamid Düşerken (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
6
Sultan Hamid Düşerken (Ciltli) pdf – Yandex indir

Nahid Sırrı Örik, Sultan Hamid Düşerken’de, 20. yüzyıl tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini hikâye eder: Roman 23 Temmuz 1908’de, Manastır’da patlayan isyan karşısında Sultan II. Abdülhamid’in askıya almış olduğu 1876 Anayasası’nı tekrar yürürlüğe koymasıyla başlar, 1909’da, tahttan indirilmesine neden olan 31 Mart Vakası ile biter. Nahid Sırrı Örik bu sarsıcı dönemi, yılların devlet adamı Mehmet Şahabettin Paşa, iktidar hırsıyla dolu kızı Nimet, onun siyasi beklentilerle evlendiği İttihatçı Binbaşı Şefik Bey ve daha pek çok karakterin amansız mücadeleleri ve çıkar ittifaklarıyla resmeder. Büyük çekişmelerle yeni iktidar odaklarının kurulduğu, rüzgârı kollayan ve ona göre yön belirleyen siyasetçilerin kol gezdiği bir zamandır bu. Olağanüstü bir tarihi atmosferin keskin bir gözlem gücü ve sezgiyle bireylerin duygu ve tavırlarına aktarıldığı Sultan Hamid Düşerken, 20. yüzyıl edebiyatının klasiklerinden biridir.
 

Sultan Hamid Düşerken (Ciltli) isimli 356 sayfadan oluşan kitap ; Nahid Sırrı Örik tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 01.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Hırsızların Dansı (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Hırsızların Dansı (Ciltli) indir, Hırsızların Dansı (Ciltli) oku ve Hırsızların Dansı (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sultan Hamid Düşerken (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.