Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? pdf – Yandex indir

tarafından
9
Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? pdf – Yandex indir

ŞU DİKTATÖRLER NE YER NE İÇER?
 
Hitler kaprisli bir vejetaryendi. Stalin’in akşam yemeği sofraları siyasi tuzakların bir parçasıydı. Mao “devrimci” yiyeceklerden hoşlanırdı. Çavuşesku yeme içme konusunda “hijyene” çok önem verirdi. Bokassa’nın ziyafet sofraları Fransa krallarının soflarını aratmazdı. Saddam Hüseyin ise tam bir mutfak şovenistiydi.
 
Tüm diktatörlerin beslenme alışkanlıkları kişiliklerinin ve halka bakış açılarının bir göstergesidir. Totalitarizmin aynası olan diktatör tabakları, onların mutlak güce duydukları açlıkla birlikte, genellikle çocukluklarına dayanan endişelerini yansıtır. 
 
Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? sağlam kaynaklara dayanarak, bizleri diktatör sofralarının tehditkâr ve bazen trajikomik atmosferine götürüyor. Yemekler ve dekorlar değişse de korku mütemadiyen menüde kalıyor.
 

Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; Christian Roudaut tarafından yazılmış ve SAY YAYINLARI yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Talat Paşa'nın Evrak-ı Metrukesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Talat Paşa'nın Evrak-ı Metrukesi indir, Talat Paşa'nın Evrak-ı Metrukesi oku ve Talat Paşa'nın Evrak-ı Metrukesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.