Su Başında Durmuşuz pdf – Yandex indir

Su Başında Durmuşuz pdf – Yandex indir

“‘Ben,’ diyorum, ‘hepsinin, bütün çocukların her gününü kurtarmak istedim.’ Hafifçe gülüyor kardeşim. Ne demek istediğimi anladı.”
“Pişman mısın?”
 
Sorusunda, evet demem olasılığının tedirginliğini sezinliyorum.” “Hayır, pişman değilim. Ama herhalde bugünkü aklım ve deneyimim olsaydı bazı şeyleri başka türlü yapardım.
 
Bostancı’da, Göztepe’de ve Rıza Bey Apartmanı’nda geçen çocukluk ve ilkgençlik günlerinden, Fransa’ya, Budapeşte’ye, Viyana’ya, Leipzig’e uzanan politik mücadele yılları…
 
Gün Benderli, Su Başında Durmuşuz’da anlatmaya çocukluğundan başlıyor, anne babasıyla geçen günlerini, öğrencilik yıllarını bir roman tadında yansıtırken, aynı zamanda dönem İstanbulu’na dair günümüz okurunu şaşırtacak anekdotlar da aktarıyor. Tabii, büyü- dükçe mücadelesi de onunla beraber büyüyor. Kendini sol hareketin içerisinde buluyor. Hemen hemen tamamı yurtdışında geçen -geçmek zorunda kalan!- bu mücadelenin içinde Nâzım Hikmet’ten Sertellere, Zeki Baştımar’dan İsmail Bilen’e Türkiye sol tarihinin önemli isimlerine de rastlıyoruz.
 
Kimi zaman zorluklarla boğuşulan ama gelecekten asla umut kesilmemesi ve mücadeleden vazgeçilmemesi inancını yansıtan bir hikâye, kelimenin tam anlamıyla hayat…
 
 

Su Başında Durmuşuz isimli 408 sayfadan oluşan kitap ; Gün Benderli tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 21.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İkizlere Bakıcı Aranıyor! 2 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İkizlere Bakıcı Aranıyor! 2 indir, İkizlere Bakıcı Aranıyor! 2 oku ve İkizlere Bakıcı Aranıyor! 2 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Su Başında Durmuşuz pdf – Yandex indir - PDF indir