Stratejik Birleşme ve Satın Almalar pdf – Yandex indir

Stratejik Birleşme ve Satın Almalar pdf – Yandex indir

Günümüzde gittikçe artan ticaret ve yatırım hacmi, teknolojik gelişmeler ve değişen tüketici eğilimleri, rekabetçi şirketleri gerek kendi ulusal pazarlarında gerekse uluslararası pazarlarda başarılı olmak için farklılaşan stratejiler izlemek zorunda bırakmıştır. İşletmelerin küresel pazarda daha iyi rekabet edebilmeleri ve etkinliklerini artırabilmeleri için, tüm dünyanın pazar olarak düşünülmesi, bunun gereği olarak da şirketlerin büyüme hedefli olmaları ve bu amaçla çeşitli büyüme stratejileri izlemeleri gündeme gelmiştir. Şirket birleşme ve satın almaları, bir dışsal büyüme stratejisidir.
Bu yoğun rekabet ortamında şirketler tarafından gerçekleştirilen birleşme ve satın almalar, sadece bu şirketleri değil, aynı zamanda diğer bir çok kesimi de etkilemektedir. Birleşme ve satın almanın niteliği ve sürecin nasıl yürütüleceği ile ilgili alınacak kararların büyük riskleri de bulunmaktadır. Alınan kararlar sadece birleşme ve satın alma işlemine konu olan şirketlerle ilgisi olan yatırımcılar, hissedarlar, çalışanlar ve yöneticiler dışında, borçlulardan devlete kadar uzanan geniş bir gurubu etkilemekte, doğrudan veya dolaylı olarak etkileyecek sonuçlar yaratmaktadır. Bu nedenle, birleşme ve satın almaların her yönüyle detaylı şekilde ele alındığı bu çalışmanın, öncelikle bu gruplara, daha sonra konuya ilgi duyan kişilere, akademisyenlere, lisansüstü eğitim alan kişilere yol gösterici ve aydınlatıcı olacağını düşünmekteyiz.
 

Stratejik Birleşme ve Satın Almalar isimli 244 sayfadan oluşan kitap ; Nursel Aydıntuğ Myrvang tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin (Kripto Para ve NFT) Rehberi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bitcoin (Kripto Para ve NFT) Rehberi indir, Bitcoin (Kripto Para ve NFT) Rehberi oku ve Bitcoin (Kripto Para ve NFT) Rehberi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Stratejik Birleşme ve Satın Almalar pdf – Yandex indir - PDF indir