SS Subayının Koltuğu Bir Nazinin Gizli Yaşamının Peşinde pdf – Yandex indir

tarafından
14
SS Subayının Koltuğu  Bir Nazinin Gizli Yaşamının Peşinde pdf – Yandex indir

Bir koltuktan çıkan belgelerin izini süren Daniel Lee, bir Nazinin hikâyesini gün yüzüne çıkarıyor. “Sıradan” bir Alman’ın nasıl bir Naziye dönüşebildiğini, bu dönüşümün arka planındaki motivasyonların, ailenin geçmişinin ve zihniyetinin yanı sıra Birinci Dünya Savaşı sonrası Almanya’nın içinde bulunduğu durumu da ihmal etmeden inceliyor. Robert Griesinger isimli düşük rütbeli bir SS subayının peşine düşerken, isimleri tarih kitaplarının sayfalarında yer almamış, unutulmuş yüzlerce, binlerce Nazinin, Nazizmi nasıl beslediklerini, yaşatılan vahşette aslında ne kadar ciddi bir payları olduğunu hatırlatıyor. SS Subayının Koltuğu – Bir Nazinin Gizli Yaşamının Peşinde, adı duyulmamış bir Nazinin hayat hikâyesiyle Nazi Almanyası’nın gözden kaçırılan bir kesimine dikkat çekiyor.
 
“Düşük rütbeli görevlilerin, 1930’lu ve 1940’lı yıllarda neler yaşadığına dair hâlâ çok az şey biliyoruz. Griesinger’in hayatı, Nazi yönetimini mümkün kılan şeyi anlamamızı sağlayacak. Ünlü fanatikler ve katiller, eğer hükümeti ayakta tutan, evrak işlerini yapan, korku ve şiddet tehdidi içlerine işlenmiş, rejimin potansiyel kurbanlarıyla yan yana yaşayan sayısız destekçileri olmasaydı var olamazlardı.”
 

SS Subayının Koltuğu
Bir Nazinin Gizli Yaşamının Peşinde isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; Daniel Lee tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Atlantik Çözülürken pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Atlantik Çözülürken indir, Atlantik Çözülürken oku ve Atlantik Çözülürken pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

SS Subayının Koltuğu Bir Nazinin Gizli Yaşamının Peşinde pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.