Soykırımlar pdf – Yandex indir

Soykırımlar pdf – Yandex indir

Tarihin akışı içinde savaşlarda öldürülen insanlar bizim konumuz dışında. Bu kitapta üzerinde duracağımız konu, masum insanların, sivillerin başlarına gelen zulüm, ölüm, tehcir olayları ve uğradıkları kültür soykırımını anlatmaktır.
Irkçılık, dinî inanış farklılıkları, menfaat ve servet düşkünlüğü; bazı sivil halkların ıstırabına, yok oluşuna sebep oldu.
Öldürülen, tehcir edilen, mal ve mülkleri ellerinden alınan, ırzlarına geçilen, kültürleri yok edilen bu masum insanlar kimlerdi? Bunlar bilinmeliydi ve hatırlanmalıydı.
Bu kitabın yazılmasının birinci nedeni bu olmuştur. İkinci nedeni ise; bu soykırımların kimler tarafından yapıldığını bilmektir. Üçüncü neden; soykırımın nedenleri üzerinde durmaktır. Dördüncü bir neden de; dünya ve Türk tarihi içinde, Osmanlı topraklarında, Macarlar, Sırplar, Hırvatlar, Yunanlılar, Bulgarlar, Ruslar ve Ermeniler tarafından Müslüman Türk, Müslüman Kürt, Müslüman Boşnak, Müslüman Arnavutlara karşı işlenmiş olan soykırımların hatırlatılmasıdır. Çünkü ben Türk tarihi içinde bu konuların unutturulmaya çalışıldığına inanıyorum. Onun için bu derleme, aynı zamanda; gazi, şehit, mağdur ve tehcir edilmiş masum sivillerin anısına ithaf edilmiş bir kitaptır.
Soykırımları bilmeliyiz. Nasıl ve nedenlerini anlamalıyız. Bu hususta tedbirler almalıyız. Aksi hâlde ileriki tarihlerde, geçmişte işlenen cinayet ve zulümleri yaşamak durumunda kalacağız.
Gayemiz hiçbir toplumu, dinî inanışı aşağılamak ve rencide etmek değildir. Gayemiz; soykırım olaylarını kaynak kitaplardan istifadeyle ve bütün yalınlığı ile ortaya koymak ve bir sonuca ulaşmaktır.
 

Soykırımlar isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Oktay İnan tarafından yazılmış ve KAYIHAN YAYINLARI yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'ye Son İkaz İttihad ve Terakki Cemiyeti'ne Açık Mektuplar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türkiye'ye Son İkaz İttihad ve Terakki Cemiyeti'ne Açık Mektuplar indir, Türkiye'ye Son İkaz İttihad ve Terakki Cemiyeti'ne Açık Mektuplar oku ve Türkiye'ye Son İkaz İttihad ve Terakki Cemiyeti'ne Açık Mektuplar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Soykırımlar pdf – Yandex indir - PDF indir