Sosyolojik Boyutlarıyla Toplumsal Değişme Ve Eğitim pdf – Yandex indir

tarafından
8
Sosyolojik Boyutlarıyla Toplumsal Değişme Ve Eğitim pdf – Yandex indir

Her çağın toplumsal yapısı, kendine özgü bir eğitim anlayışına sahiptir. İçerisinde bulunduğumuz küresel bilgi toplumunda, 21. yüzyılın yükselen değeri olarak bilimsel bilginin ve teknolojik gelişmelerin artması yeni bir eğitim anlayışını da beraberinde getirmiştir. Günümüzde ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda meydana gelen değişimler, eğitim kurumunu doğrudan etkileyerek, eğitim sistemlerinin yeniden yapılandırılmasını zorunlu kılmıştır. Toplumsal değişim süreci ve bu değişime bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaç ve beklentilerin göz ardı edilmesiyle oluşturulan eğitim programları ve süreçlerinin uygulanması, gerek bireysel gerekse toplumsal alanda birçok sorunu beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla eğitim kurumunun önceliği; eğitim programlarının ve müfredatın oluşturulmasının ve uygulanmasının toplumsal bağlamından koparılmadan gerçekleştirilmesi olmalıdır. Bu kaygılar ve beklentiler göz önünde bulundurularak hazırlanan ve oldukça zorlu bir sürecin ürünü olan çalışma, Eğitim Sosyolojisi alanına bu konuda bir katkı yapmayı amaçlamaktadır.
 

Sosyolojik Boyutlarıyla Toplumsal Değişme Ve Eğitim isimli 225 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Emine Meliha Kurtdaş tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Epistemik Şiddet pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Epistemik Şiddet indir, Epistemik Şiddet oku ve Epistemik Şiddet pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyolojik Boyutlarıyla Toplumsal Değişme Ve Eğitim pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.