Sosyoloji Notları ve Konferansları pdf

Sosyoloji Notları ve Konferansları pdf

Yazarın değil konuşan Cemil Meriç Sosyoloji Notları ve Konferanslar, Cemil Meriç’in İstanbul Üniversitei Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nde 1965’ten 1969’a kadar anlattığı dersleri, verdiği birkaç konferansın metnini ve bazı sohbetlerinden alınan notları içeriyor. Donmuş bir müfredatı anlatan bir “hoca” değil, öğrencileriyle ve dinleyenleriyle birlikte sesli düşünen bir fikir adamı, Cemil Meriç. Bu sesli düşünmeler; Cemil Meriç’in daha sonraki yıllarda yazdığı kitapların malzemesini, taslaklarını oluşturoyor. “Yazar”ın ve “hoca”nın düşüncesini olgunlaştırmasının izini sürmeyi sağlayan metinler okuyacaksınız. Sesli düşünmenin belki disiplinsiz, dağınık, bazen spekülatif, ama yaratıcı ve kimi zaman da yazılı olandan daha canlı evreni…
 

Sosyoloji Notları ve Konferansları isimli 411 sayfadan oluşan kitap ; Cemil Meriç tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 02.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya pdf başlıklı makalemizde Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya indir, Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya oku ve Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyoloji Notları ve Konferansları pdf - PDF indir