Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya pdf

Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya pdf

Son yıllarda Türkiye nüfusunun yapısal ve sayısal seyrine bakıldığında doğurganlığın azalışı sebebiyle genç nüfus artışında azalma görülürken yaşlı nüfus seyrinde ise artış görülmektedir. Bunun sebepleri birçok sosyokültürel ve ekonomik faktörlere dayanmaktadır. Özellikle ilerleyen yıllarda nüfus yapısındaki bu değişimin daha belirgin hale gelmesi kaçınılmazdır. Bu sebeple sosyal devlet anlayışı gereği yaşlı nüfusun, özellikle yaşlı nüfus artışının sebep olacağı bakıma muhtaç bireylerin ve yaşlanmaya bağlı olan ve olmayan engelli bireylerin hayatlarını idame ettirmelerinde kamu harcamalarının muhteviyatı daha önemli hale gelecektir. Bu kitap ile, özellikle sosyal yardım organizasyonlarında, uzun yıllardır neredeyse tüm diğer ülkelere model olabilecek Almanya’nın sosyal yardım politikaları ve uygulamaları örnek alınarak, Türkiye’de uygulanabilirliği konusunda ekonometrik analizler yapılmış ve öneriler geliştirilmiştir.
 

Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya isimli 158 sayfadan oluşan kitap ; Ufuk Özen tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 16.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Pandemi Süreci ve Toplumsal Yapı pdf başlıklı makalemizde Pandemi Süreci ve Toplumsal Yapı indir, Pandemi Süreci ve Toplumsal Yapı oku ve Pandemi Süreci ve Toplumsal Yapı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Yardım Harcamalarında Türkiye ve Almanya pdf - PDF indir