Sosyal, Teknolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla Dijital Kimlik pdf – Yandex indir

tarafından
15
Sosyal, Teknolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla Dijital Kimlik pdf – Yandex indir

Dijital kimlik, bireylerin evde, okulda, işyerinde, sokakta, tatilde kısacası bulundukları herhangi bir ortamda ve herhangi bir zamanda tüm işlemlerini tek bir tıkla yapabilmesine imkân sağlayan bir kimliktir. Dijital devlet, dijital dönüşüm, dijital gelecek hedefleri ile bağlantılı olarak tüm ülkelerde dijitalleşme ve dijital kimlik çalışmaları yaygınlaşmıştır.

Bu kitapta, dijital kimlikler, bireylerin online benlik sunumu aracı olarak sosyal, iletişim psikolojisi, dijital beden dili, empati, ikna, kuşaklar ve kişilik ilişkisi ile psikolojik, etkili ve doğru stratejilerle kullanıldığında itibar göstergesi olması ile ekonomik, dijital ayak izi olarak bireylerin online varlığını kanıtlayan bir kimlik olması ile teknolojik olarak bütünsel bir yaklaşımla ele alınmıştır.

Kitabın amacı, dijital kimlik kavramını ve dijital iletişim teknolojilerini farklı boyutlarıyla açıklamak, bireylerin dijital kimlik kullanımının sosyal, psikolojik, teknolojik ve ekonomik olarak yaşamlarını nasıl etkilediğini göstermektir.

“İyi yönetilen bir dijital kimlik, toplum nezdinde kazanılmış güçlü bir itibar ve finansal yatırım aracıdır.”
Dr. Sevgi Kavut
 

Sosyal, Teknolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla Dijital Kimlik isimli 175 sayfadan oluşan kitap ; Sevgi Kavut tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 21.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu indir, Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu oku ve Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal, Teknolojik ve Psikolojik Boyutlarıyla Dijital Kimlik pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.