Sosyal Hayvan pdf – Yandex indir

tarafından
9
Sosyal Hayvan pdf – Yandex indir

 
“Klasik bir çalışma modern çağa taşınmış ve sonuç hem tam zamanında hem de zamanın ötesinde olmuş. Bilgelik, çağdaş bilim, kişisel öyküler ve zorluklarla ulaşılmış gerçekleri ustaca ören Sosyal Hayvan sosyal psikoloji alanında yazılan gelmiş geçmiş en iyi kitap olarak kalmaya devam ediyor.”
—Daniel Gilbert, Harvard Üniversitesi, Stumbling on Happiness’in yazarı
 
“Sosyal Hayvan’ın ilk basımını okuduğumda, içindeki görüş zenginliği bana çarpıcı gelmişti. Bu en yeni basım ve bu görüşlerin modern olaylar karşısındaki geçerliliği şimdi bana bir misli daha çarpıcı geliyor.”
—Robert B. Cialdini, Influence and Pre-Suasion’un yazarı
 
“Bu, zamanımızın iki büyük düşünürü tarafından yazılmış, en önemli sosyal bilim kitaplarından biri –ve psikolog olmama büyük ölçüde vesile olmuş bir eser.”
—Adam Grant, Pennsylvania Üniversitesi, Give and Take, Originals ve Sheryl Sandberg ile Option B’nin yazarı
 
“Bu konu hakkındaki favori kitabım –ve bir sosyal psikoloji profesörünün oğluyum! Aronson sıradan insanla (ben) ve akademisyenle (babam) aynı etkili dille konuşmayı başarıyor. Temellerini akademiden almakla birlikte, Sosyal Hayvan Malcolm Gladwell ve Chuck Closterman’ın eserlerinden herhangi biriymiş gibi çağdaş ve eğlenceli bir his veriyor.”
—Jesse Eisenberg, aktör ve yazar
 
“Parlak üslubuyla bu yeni basım önceki basımların tüm zarafet ve bilgeliğine sahip, fakat ele aldığı toplumsal konular bugünün sorunları.”
—Phoebe Ellsworth, Michigan Üniversitesi
 
 
 
 
 
 
 
“Sosyal Hayvan, sosyal psikolojinin en saygın kurumlarından biridir. En yeni basımında, Sosyal Hayvan bilimsel metodun gücünü ve önemini sayfaların akıp gitmesini sağlayan anlatım biçimiyle birleştiren eşsiz başarısını mükemmele taşımış.”
—Eli J. Finkel, Northwestern Üniversitesi, All-or-Nothing Marriage’ın yazarı
 
“İki önde gelen sosyal psikolog, sosyal psikoloji alanının en sürükleyici, en nefis kitabını üretti.”
—Elizabeth Loftus, Kaliforniya Üniversitesi, Irvine
 
“Her bilim dalının okurlarının hayal gücünü, bu bilimi uygulamanın heyecanını yaşatacak kadar hareketlendiren bir kitaba ihtiyacı vardır. Sosyal psikoloji için, bu kitap Sosyal Hayvan’dır. Baba Aronson
bu kurumlaşmış kitabın arkasındaki dikkat çekici sesi geliştirmiş, oğul Aronson ise bu sesi sürdürerek kitabın kapsamını en güncel araştırmalara taşımıştır. Sosyal Hayvan, şimdi her zamankinden daha güçlü!”
—Claude Steele
“Sosyal Hayvan bir başyapıttır.”
—Contemporary Psycholog
 
İçindekiler;
 
Sosyal Psikoloji Nedir?
Sosyal Biliş
Kendini Haklı Çıkarma
Konformite
Kitle İletişimi, Propaganda ve İkna
İnsan Saldırganlığı
Önyargı
Hoşlanma, Sevme ve Bağ Kurma
 
Bir Bilim Olarak Sosyal Psikoloji
 

Sosyal Hayvan isimli 496 sayfadan oluşan kitap ; Elliot Aronson tarafından yazılmış ve LİTERATÜR YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Evdeki Erkeklik Evlilikte Uyum ve Çatışma Arasında Eril Kimlikler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Evdeki Erkeklik Evlilikte Uyum ve Çatışma Arasında Eril Kimlikler indir, Evdeki Erkeklik Evlilikte Uyum ve Çatışma Arasında Eril Kimlikler oku ve Evdeki Erkeklik Evlilikte Uyum ve Çatışma Arasında Eril Kimlikler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Hayvan pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.