Sosyal Bilimler Çerçevesinde Bağımsızlık ve Yeniden Kuruluş pdf – Yandex indir

tarafından
21
Sosyal Bilimler Çerçevesinde Bağımsızlık ve Yeniden Kuruluş pdf – Yandex indir

Sosyal Bilimler Çerçevesinde Bağımsızlık ve Yeniden Kuruluş başlıklı kitabımız sosyal bilimleri arkeoloji, felsefe, tarih, edebiyat, halk bilimi ve sosyoloji disiplinleri açısından ele almış, alanında uzman akademisyenlerin katkıları ile “Bağımsızlık ve Yeniden kuruluş” temaları disiplinlerarası bir yaklaşımla anlatılmıştır. Arkeoloji disiplini arkeolojik ve tarihsel kayıtlar aracılığıyla yeniden kuruluş ve bağımsızlık olgusunu incelerken, Felsefe alanında “yeniden kurma” ve “yeniden inşa etme” İsteği, özgürlük ve hür insan kavramları ele alınmıştır. Toplumsal tarih, uluslararası İlişkiler bağlamında Türkiye’de Roman çalışmaları, Bağımsız Azerbaycan’ın ekonomik kalkınmasında Türkiye’nin rolü, Çerkeslerin bağımsızlık mücadelesi konuları etraflı bir şekilde incelenmiştir. Dil ve Edebiyat alanında Nobel Edebiyat ödüllü İngiliz oyun yazarı Harold Pinter’ın bir yazar, aydın ve vatandaş olarak kendini ve yazarlık kariyerini yeniden inşa etmesi incelenmiştir. Eski Türkçe metinlerde bağımsızlık kavramı, İstiklal Marşı ve bağımsızlık göstergeleri ile dilbilimsel bir yaklaşımla sunulmuştur. Halk bilimi alanında 15. yüzyıl sonrasında görülen âşıklık geleneği ve geleneğin temsilcisi olan kadın âşık kimliğinin inşa süreçleri ortaya konmuştur. Sosyolojik açıdan ise çağlar boyunca coğrafi, sosyal, ekonomik, politik ve kültürel faktörlerden etkilenen bir olgu olarak yemek kültürünün değişimi, yeniden yapılanması küreselleşme ve tüketim kültürü bağlamında tartışılmıştır.
 
 

Sosyal Bilimler Çerçevesinde Bağımsızlık ve Yeniden Kuruluş isimli 236 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 23.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Osmanlı’dan Bugüne Hat Sanatı (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Osmanlı’dan Bugüne Hat Sanatı (Ciltli) indir, Osmanlı’dan Bugüne Hat Sanatı (Ciltli) oku ve Osmanlı’dan Bugüne Hat Sanatı (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Bilimler Çerçevesinde Bağımsızlık ve Yeniden Kuruluş pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.