Sorularla Para Ekonomisi pdf – Yandex indir

tarafından
5
Sorularla Para Ekonomisi pdf – Yandex indir

Para ve para ile ilgili sorunlar gerek bireyler gerekse devletler için önemini korumaya devam ediyor. Paranın olmadığı, malın mal ile değiştirildiği takas ekonomisinde hayatın ne kadar zor olduğu tahmin edilebilir. Paranın hayatımızı kolaylaştırmasına rağmen “paranın tüm kötülüklerin nedeni” olarak ifade edilmesinde şüphesiz merkez bankalarının uygulamış olduğu para politikalarının da rolü vardır.
 
Bu çalışma, öncelikli olarak paranın tanımı ve işlevlerinden başlamakta, ardından para talebi, para arzı, faiz haddi, döviz kuru, dış denge, para ikamesi ve merkez bankası bağımsızlığı konularını sorularla işlemektedir.
 
Bu kitap; sorularla paranın, döviz kuru da dahil, anlaşılmasını hedeflemektedir. Sorularla Para Ekonomisinin bu yönüyle hem iktisat öğrencilerinin yararlanacağı bir kaynak olacağını hem de paranın, faiz haddinin ve döviz kurunun nasıl oluştuğunu ve aralarında nasıl bir ilişki olduğunu anlamaya çalışan herkesin merakla okuyacağı bir çalışma olacağı inancındayız.
 
Sorularla Para Ekonomisi kitabının diğer para teorisi ve politikası kitaplarından farkı, diğer kitaplardaki okuyucuya karmaşık gelen ve çabucak unutulacak konuların sorular şeklinde ele alınarak okuyucunun yorum yapabilme kabiliyetinin artırılmaya ve kalıcı olmaya çalışılmasıdır.
 

Sorularla Para Ekonomisi isimli 237 sayfadan oluşan kitap ; Fuat Sekmen tarafından yazılmış ve EFE AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 22.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sorularla Para Ekonomisi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.