Soru ve Cevaplarla İslam İlmihali pdf – Yandex indir

tarafından
13
Soru ve Cevaplarla İslam İlmihali pdf – Yandex indir

İbn Abbâs’ın (r.a) naklettiğine göre Resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur:‘Allah her kimin iyiliğini dilerse, onu dinde fakih kılar (dinin inceliklerini anlama konusunda ona kabiliyet verir). (Tirmizî, İlim, 1) Fıkıh kelime anlamı olarak ince anlayış demektir. Hakiki bir müslümanın ibadetlerinde göstereceği titizliği ve dinimizin hassasiyetlerini en ince ayrıntısına kadar  izlere öğreten İlim dalıdır. Fıkıhın ibadet bölümü Taharet, Namaz, Oruç, Zekat ve Hac gibi kısımlara ayrılır.
Soru ve cevap şeklinde öğretmek Resulullah (s.a.v)’in sünnetidir.
Bizde bu usul üzerine Ömer Nasuhi Bilmen hazretlerinin Büyük İslam ilmihali kitabını soru cevap haline getirerek istifadelerinize sunmayı arzu ettik. Test usulü hazırladığımız bu kitapta gayemiz temel konular üzerinden çalışma yaparak öğrenilen bilgilerin daha kalıcı bir hale gelmesidir.  
Özellikle medreselerde bulunan talebe ve hoca hanımların daha çok yararlanacağı, imtihanlardan önce aradıkları her konudan sorulara toplu bir şekilde ulaşacakları ve samimi ifade/istifade gözüyle bakan herkese çok faydalı olacağına inandığımız bir çalışmadır.
 

Soru ve Cevaplarla İslam İlmihali isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Zeynep Sena Ulu tarafından yazılmış ve KİTAP DÜNYASI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur’an’ı Kerim Meali pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur’an’ı Kerim Meali indir, Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur’an’ı Kerim Meali oku ve Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur’an’ı Kerim Meali pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Soru ve Cevaplarla İslam İlmihali pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.