Son Nefes Havaya Karışmadan (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

tarafından
3
Son Nefes Havaya Karışmadan (Karton Kapak) pdf – Yandex indir

“Dünyaya gelirken hangi acı ve cefalardan geçtiğimizi bilmiyoruz, ama gitmenin kolay bir iş olmadığı kesin!”
− Sir Thomas Browne, Religio Medici
 
Otuz altı yaşında başarılı bir beyin cerrahı olarak yıllarını verdiği yüksek tıp ihtisasını tamamlayıp tam emeklerinin karşılığını almak üzereyken, dördüncü evre akciğer kanseri olduğunu öğrenen Paul Kalanithi, kendini bir anda ölümle yüz yüze bulmuştu. Düne kadar ölümcül hastalıkları tedavi eden bir hekimken, bugün hasta yatağında yaşam mücadelesi veren kendisiydi. Karısıyla hayalini kurdukları ve ulaşmaya çok yaklaştıkları gelecek bir anda buharlaşıvermişti. Paul, herkesin bir başına yüzleştiği ve hiç kimsenin muaf olmadığı o en büyük eşitleyiciye birinci elden tanıklık etmek üzereydi.
 
“Yaşayan her şey ölmeye mahkûmken hayatı anlamlı kılan nedir?” Hayatı boyunca bu soruya kafa yoran Paul Kalanithi, yazdığı ilk ve son kitapta, insan hayatını ölüm ve yok oluş karşısında bile anlamlı kılan şeyin ne olduğunu sorgularken her ikisini de bizzat tecrübe etmiş yetenekli bir yazarın gözünden doktor-hasta ilişkisine ışık tutuyor..
 

Son Nefes Havaya Karışmadan (Karton Kapak) isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Paul Kalanithi tarafından yazılmış ve ALTIN KİTAPLAR yayınevinin 02.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Son Nefes Havaya Karışmadan (Karton Kapak) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.