Şölendeki Aşk pdf – Yandex indir

tarafından
8
Şölendeki Aşk pdf – Yandex indir

Özel bir eğitim kurumu felsefe öğretmeni ile özel bir şirket Ar-Ge çalışanının, tatil beldesi Fethiye Ölüdeniz’de Platon’un Şölen kitabını mitolojik açıklamalarla okumaları, platonik ve çağdaş aşkı tartışmalarını anlatıyor “Şölen’deki Aşk” romanı. Özellikle İznik, Fethiye, Xantos, Leteon, Patara gibi ören yerlerine yapılan geziler, eskiçağ ile günümüzü yansıtan betimlemelerin yer aldığı anlatı; Platon felsefesi, felsefe mitoloji ilişkisi ve aşk bağlamında okurun ilgisine sunuluyor. “-Zeus insanları sevmez, hatta onların yok olmaları için ateşi ellerinden bile alıp bir kayın ormanında saklar. Prometheus durumu anladığında, ateşi kamışlara doldurup, insanlara taşır. Ateş olmadan insanlar yok olacaktır çünkü. Zeus, bunu yapanın Prometheus olduğunu anladığında da onu Kafkasya’da bir kayaya zincirletir. O zaman Zeus, insanlara bir bela yaratmayı düşünür. Denizden çıkan balçığı kadın biçimine sokar, Olimpos’ta yaşayan tanrılar gelip bu balçığa kendi özelliklerini üflemeye başlarlar. Kadın yaratılır. – Ne? İnsanlığa bela olarak kadın mı yaratılır? – Üzgünüm. Yüce Zeus, insanlığa ceza olarak kadını yaratır. “O kadın ki hiçbir erkek onunla mutlu olamaz, en iyisi bile erkeğin yaşama isteğini yok eder” der Hesiodos. – Esen, bu gerçek mi?”.
 

Şölendeki Aşk isimli 121 sayfadan oluşan kitap ; Hasan S. Keseroğlu tarafından yazılmış ve BAŞLIK YAYIN GRUBU yayınevinin 30.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mühim Meseleler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Mühim Meseleler indir, Mühim Meseleler oku ve Mühim Meseleler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şölendeki Aşk pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.