Siyerin Öncüleri 17 / İbn Hazm pdf – Yandex indir

tarafından
10
Siyerin Öncüleri 17 / İbn Hazm pdf – Yandex indir

Allah sevgisini kazanmanın en yüce yolu Resûlullah’ı (sas) sevmektir. Bu yüzden Resûlullah’a duyulan sevgi ve ilgi, tarih boyunca müslümanları siyere dair çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Hz. Peygamber’in (sas) hayatını ve şahsiyetini konu edinen bu çalışmalar, İslâm tarihinin her döneminde varlığını muhafaza etmiştir. Pek çok âlimin katkısı ile zaman içerisinde zengin bir siyer literatürü teşekkül etmiştir.

Siyerin Öncüleri serisi bu çalışmaları kaleme alan âlimlerden bir demeti sizlere sunmayı hedeflemektedir. Seçilen kırk kişi, ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in hayatını en ince ayrıntılarıyla bize sunma gayretini temsil eden kişilerden oluşmaktadır. Asırlara yayılan örnekler, her dönemde siyer yazımının farklı bakış açılarıyla daima canlılığını koruduğunu göstermektedir. Zira onu sevmek, ona ilgi duymak, Allah’ın sevgisini kazanmaktır.
 

Siyerin Öncüleri 17 / İbn Hazm isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Osman Curuk tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 27.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam’ın Atomik Evren Anlayışı ve Deizm Eleştirisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam’ın Atomik Evren Anlayışı ve Deizm Eleştirisi indir, İslam’ın Atomik Evren Anlayışı ve Deizm Eleştirisi oku ve İslam’ın Atomik Evren Anlayışı ve Deizm Eleştirisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Siyerin Öncüleri 17 / İbn Hazm pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.