Siyerin Mekke Dönemi pdf – Yandex indir

tarafından
12
Siyerin Mekke Dönemi pdf – Yandex indir

Elinizdeki eseri türlerinden ayıran en temel farklardan birisi Hz. Muhammed’i ve siyer konularını, vahyin kodlarını belirlediği bir bakış açısıyla ele almış olmasıdır. Okuyucu bu eserde hikâye, hurafe ve ezoterik anlatılardan arındırılmış Hz. Muhammed portresiyle karşılaşacaktır. Eser hem kurgu, hem konuları ele alış biçimi, hem de metot bakımından mevcut siyer çalışmalarından ayrılmaktadır. Konular incelenirken daha çok ilk kaynaklar ve en erken döneme ait isnadlı rivayetler tercih edilmiştir. Siyer, hadîs, tefsir, tarih veya diğer disiplinlere ait eserler arasında herhangi bir ayrıma gidilmediği gibi bunlar arasında da öncelik sonralık kriteri göz önünde bulundurulmuştur. Ayrıca eserin düşündürücü ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla kaleme alındığını, daha kapsamlı bilgi edinmek isteyen okuyucuların Vahyin Gölgesinde Siyer adlı ciltli eserimize müracaat etmelerini mini bir tavsiye olarak hatırlatmak isterim.
 

Siyerin Mekke Dönemi isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; İsrafil Balcı tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 02.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur'an'da Geçen Dualar Bize Sunulan Mesajlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kur'an'da Geçen Dualar Bize Sunulan Mesajlar indir, Kur'an'da Geçen Dualar Bize Sunulan Mesajlar oku ve Kur'an'da Geçen Dualar Bize Sunulan Mesajlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Siyerin Mekke Dönemi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.