Siyasetin Yeni Bilimi pdf – Yandex indir

tarafından
8
Siyasetin Yeni Bilimi pdf – Yandex indir

Voegelin, “Avrupa siyasetinin mahiyeti hakkında en aydınlatıcı metinlerden biri” kabul edilen bu eserinde, “pozitivizmin hâkim metotlarının aksine, siyaset bilimini klasik manada yeniden tesis etme” gayreti içindedir. Onun geleneğe müracaatı, beşerî ve toplumsal düzenin bir bilimi olarak Siyaset Biliminin teorik temelini atmaya yöneliktir. Voegelin, rasyonalitenin tabiatına yönelik soruyu araştırmalarının merkezine yerleştirir. Rasyonalitenin ortaya çıkma, gelişme ve modern dönemde yozlaşmadan ibaret olan kaderini, eski Doğu medeniyetlerinden günümüze dünya tarihi bağlamında ele alırken kendi tarih felsefesinin de temellerini atar. Pozitivizme karşı cephe alan ve Galilei’nin Yeni Bilim’ine (Nuova Scienza) muhalefet eden Voegelin, Siyasetin ve Tarihin Yeni Bilimi’ni tasarlayan Vico’nun takipçisidir.
 
Voegelin’in 1951’de Chicago Üniversitesi’nde verdiği “Hakikat ve Temsil” konulu Walgreen Lectures dizisine dayanan Siyasetin Yeni Bilimi, Voegelin’in en ünlü eseridir. Birçok dilde yayımlanmış olan eser Türkçede ilk defa okurla buluşuyor. 
 

Siyasetin Yeni Bilimi isimli 219 sayfadan oluşan kitap ; Eric Voegelin tarafından yazılmış ve KÜRE YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Rejimler / Teorik Yaklaşımlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Uluslararası Rejimler / Teorik Yaklaşımlar indir, Uluslararası Rejimler / Teorik Yaklaşımlar oku ve Uluslararası Rejimler / Teorik Yaklaşımlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Siyasetin Yeni Bilimi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.