Siyaset Ahlakı Seçmenden Siyasetçiye Ahlaklı Siyasetin İmkan ve İlkeleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Siyaset Ahlakı Seçmenden Siyasetçiye Ahlaklı Siyasetin İmkan ve İlkeleri pdf – Yandex indir

Pratik Ahlak serisi içinde size sunduğumuz “Siyaset Ahlakı” kitabı, ahlakın siyasetle ilişkisi gibi son derece zor bir sorunu ele almaktadır. Ahlak-siyaset ilişkisi, insanlık tarihinde üzerinde en çok kafa yorulan, en çok tartışılan konulardandır. Buna rağmen bu konu, hâlâ karmaşıklığını muhafaza etmektedir. Kitapta siyaset ahlakı, siyasetin üç temel bileşeni o an seçmen, siyasetçi ve siyasi yönetim üzerinden ortaya konulmaktadır. Meseleler ele alınırken Kur’an ve sünnet temel kaynaklar olarak alınmakla birlikte Müslümanların bu konulardaki on beş asırlık ilmî ve felsefi birikiminden ve günümüzde insanlığın ortaya koyduğu ilmî ve felsefi müktesebattan da yararlanılmıştır.
 

Siyaset Ahlakı Seçmenden Siyasetçiye Ahlaklı Siyasetin İmkan ve İlkeleri isimli 205 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran tarafından yazılmış ve DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI yayınevinin 05.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Siyaset Ahlakı Seçmenden Siyasetçiye Ahlaklı Siyasetin İmkan ve İlkeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.