Şirket Birleşmeleri pdf – Yandex indir

tarafından
15
Şirket Birleşmeleri pdf – Yandex indir

Ekonomi piyasalarında yaşanan gelişmeler, ülkeler arasında yapılan ticari anlaşmalar, hızla değişen insan ihtiyaçları ve buna bağlı olarak artan rekabet, birçok konuda işletmeleri yeni arayışlara yönlendirmiş halen de yönlendirmektedir.
 
Küreselleşmenin etkisi ile piyasalarda faaliyet gösteren mevcut rakiplere yenileri eklenmiş ve yeni teknolojiler ile birlikte yeni fırsatlar/ tehditler oluşmuştur. İşletmeler; sürekli gelişen ve değişen bir süreç içerisinde, bu değişime ayak uydurabilmek ve günün şartlarına uygun olarak ortaya çıkan insan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, rekabet ortamında rakiplerinden geri kalmadan ekonomik ömürlerini sürdürebilmek için, esnek hareket edebilme kabiliyetine sahip olmak ve gerektiğinde de benzer kaynaklara sahip diğer işletmelerle birlikte hareket etmek zorunda kalmışlardır: Böylece farklı düzeylerde de olsa, şirket birleşmeleri ticari hayatın bir aktörü olarak şirketlerin gündeminde yer almaya başlamıştır.
 
Son yıllarda gündemden düşmeyen şirket birleşmeleri konusunda temel bilgileri ortaya koyan bu çalışma, hem yatırımcılara hem de şirketlere yol gösterici olacaktır.
 

Şirket Birleşmeleri isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Sami Karacan tarafından yazılmış ve SCALA YAYINCILIK yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri indir, Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri oku ve Araçlar ve Silahlar Dijital Çağın Vaatleri ve Tehlikeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şirket Birleşmeleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.