Sinoplu Marcion’un Kayıp İncili pdf – Yandex indir

tarafından
19
Sinoplu Marcion’un Kayıp İncili pdf – Yandex indir

Dünyanın ilk İncili olarak bilinen, Roma İmparatorluğu ve Kilise tarafından yasaklanan Marcion İncili, Anadolu topraklarında yaklaşık iki bin yıldır kayıptır.
Bir Hristiyan Ortodoks Türk’ü olan kahramanımız Nikos, yıllar önce öldürülmüş dedesinin izini sürerken yolu Marcion İncili ile kesişir ve ölüm pahasına girdiği tehlikeli arayış, İstanbul’un kalabalık sokaklarından Kapadokya’nın yeraltı şehirlerine uzanan soluk soluğa bir maceraya dönüşür. Bu yolculuk aynı zamanda Nikos’un kendi ‘ben’ini bulacağı bir aydınlanma yolculuğudur.
Türk mitolojisi, Hristiyanlığın Anadolu’daki kökenleri, dinler tarihi, Şamanizm gibi konuları polis, MİT elemanları ve tarihi eser kaçakçılarının ölümcül kovalamacası ile harmanlayan sürükleyici bir polisiye roman.
Ve hâlâ yanıt bekleyen soru: Sinoplu Marcion tarafından yazılan dünyanın bu ilk incili şimdi nerede, hangi devlet veya kurumun çok gizli kasasında saklı?
 

Sinoplu Marcion’un Kayıp İncili isimli 464 sayfadan oluşan kitap ; Kutsal Topaloğlu tarafından yazılmış ve BİLGİ YAYINEVİ yayınevinin 05.02.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Sinoplu Marcion’un Kayıp İncili pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.