Sinan’ın Tekkesinde Ölüm pdf – Yandex indir

tarafından
2
Sinan’ın Tekkesinde Ölüm pdf – Yandex indir

Sinan’ın Tekkesinde Ölüm, Balkanlar’ın Nobel ödüllü büyük yazarı İvo Andriç’in son dönem hikâyelerinden oluşan özgün bir seçki.
 
Müslüman Türkler, Ortodoks Slavlar, Katolik Hırvatlar, Yahudiler ve Fransisken papazların beraber var olduğu Saraybosna’daki çocukluk ve gençlik yıllarından biriktirdiği anıları keskin bir anlatım yetisiyle hikâyeleştiren Andriç, Sinan’ın Tekkesinde Ölüm’de Balkan coğrafyasının gündelik hayatından canlı portreler sunuyor. Farklı kimlikleri içeren bir ortak yaşam imkânını betimleyen hikâyelerde Balkanlar’ın tarihsel, sanatsal ve insanî zenginliği ortaya seriliyor. Sinan’ın Tekkesinde Ölüm’de Balkan coğrafyasından tüm dünyaya açılan bir ortak yaşam umudunu bulacaksınız.
 
“İvo Andriç, Yugoslavya’nın Tolstoy’uydu.” René Wellek
 

Sinan’ın Tekkesinde Ölüm isimli 191 sayfadan oluşan kitap ; İvo Andriç tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Skyhunter: Bir Savaş Makinesi (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Skyhunter: Bir Savaş Makinesi (Ciltli) indir, Skyhunter: Bir Savaş Makinesi (Ciltli) oku ve Skyhunter: Bir Savaş Makinesi (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sinan’ın Tekkesinde Ölüm pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.