Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı pdf – Yandex indir

tarafından
2
Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı pdf – Yandex indir

“Türkçesi varken” görüşünün yılmaz savunucusu olarak yazı ve dizelerinde bu dil duyarlılığının yoğun izlerini görmüş olduğumuz Ömer F. Özen’in ilk dizeleri Anadolu basınında, Osmaniye/Hakikat, Eğridir Göl Sesi, Urfa/Meşale, Güneş, Bartın Memleket, Çağdaş Türk Dili vb gazete ve dergilerinde yayınlandı. Yine Anadolu basınında başlayan basın meslek yaşamı Cumhuriyet gazetesinde sürdü. Kanada’nın Montreal kentinde 1994 yılında üç dilde yayınlanan Bizim Anadolu gazetesini kuran Ömer F. Özen siyasal, toplumsal ve sanatsal yazılarıyla sürdürdüğü basın-yayın yaşamına koşut olarak 2009-2018 yılları arasında yine kendisinin kurmuş olduğu Montreal Türk Filmleri Şenliği’nin başkanlığını yürüttü. Basın ve ekinsel etkinliklerinin yanında Kanada’da değişik ortamlarda Türk toplumunun çıkarlarını savunmak için eylemlerde bulunan Ömer F. Özen, bu etkinlik ve eylemleri dolayısıyla çeşitli basın, sanatsal ve toplumsal ödüllere de layık görüldü.

Bu yapıtta Ömer F. Sözen’in, “Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı” başlığıyla bir araya getirilen Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmış seçme Pazar Yazıları’nın yanı sıra yapmış olduğu haberlerden seçmelere de yer veriliyor. Yazar, bu yazılarında Kanada’nın Fransızca konuşulan Quebec ilinden Türkiye’ye pencere açarken yine çağından sorumlu bir yazın emekçisi olarak yazılarındaki şiirsel anlatımlarıyla okurla söyleşi tadında bir ilişkiye giriyor.
 

Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı isimli 86 sayfadan oluşan kitap ; Ömer F. Özen tarafından yazılmış ve KUTLU YAYINEVİ yayınevinin 13.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İçimdeki Boşluk pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İçimdeki Boşluk indir, İçimdeki Boşluk oku ve İçimdeki Boşluk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şimdi İstanbul’da Olmak Vardı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.