Silmarillion pdf – Yandex indir

tarafından
24
Silmarillion pdf – Yandex indir

Tolkien’in en önemli çalışması olarak kabul edilen Silmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür. Kökleri Hobbit’ten önceye uzanır ve Yüzüklerin Efendisi’nde şekillenmeye başlayan bir dünyanın yaratılış öyküsünü barındırarak, tüm Tolkien eserlerinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Usta yazarın yaşamı boyunca üzerinde çalışmayı bırakamadığı ve giderek büyüyüp gelişen bu eser ancak ölümünden dört yıl sonra oğlu tarafından yayımlanabildi. Silmarillion, Elflerin tanrılara isyan ederek Valinor’dan Orta Dünya’ya göç etmelerini; orada İnsanlar ve Cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsüne, Morgoth’a karşı verdikleri umutsuz savaşı anlatır.
 
Eru vardı, Tek Olan; Ilúvatar derlerdi adına Arda’da. Ve o önce Ainur’u yaptı, Kutsal Olanlar’ı, bunlar zihninin evlatları idiler ve sair hiçbir şey yaratılmadan evvel onunla birlikteydiler.
 

Silmarillion isimli 512 sayfadan oluşan kitap ; J. R. R. Tolkien tarafından yazılmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 21.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yaşanmış Gerçekler Unutulmaz Anılar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Yaşanmış Gerçekler Unutulmaz Anılar indir, Yaşanmış Gerçekler Unutulmaz Anılar oku ve Yaşanmış Gerçekler Unutulmaz Anılar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Silmarillion pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.