Şiir Nedir pdf – Yandex indir

Şiir Nedir pdf – Yandex indir

Şiir Nedir: Şiir Sanatı için Bir Kaçış Noktası
 
Şiir, söz’ün anti-maddesi olarak süreksiz ve düzensiz şekilde her yeni şiir yazıldıktan sonra anlamını ve değerini değiştirme, değişme, başkalaşma eğiliminde.
Tüm bu anlamlı kaosu yeterince takip edebilmemiz için öncelikle berrak bir geceye ve şiir sanatı üzerine yazılmış en değerli yazılardan oluşan bir yıldızlı yarıgökküresine ihtiyacımız var hanidir.
ŞİİR NEDİR işte bu dolayımdaki, birçok dünya ve Türk yazarının şiir sanatını anlamaya çalıştıkları yazılarından oluşuyor.
“Şiirin Anahtarı” adlı kitabıyla kendi sözkubbesinin şiir galaksilerini okurlarına açan şair ve yazar Bülent Güldal şimdi de şiir sanatı adına bu benzersiz, değerli yazı toplamını kendi kaleme aldığı önsözüyle sunuyor.
*
Ortasında Bir Gecenin, Düşünürken Yorgun, Bitkin
O Acayip Kitapları, Gün Geçtikçe Unutulan,
Neredeyse Uyuklarken, Bir Tıkırtı Geldi Birden,
Çekingen Biriydi Sanki Usulca Kapıyı Çalan;
“Bir Ziyaretçidir” Dedim, “Oda Kapısını Çalan,
Başka Kim Gelir Bu Zaman?”
 
(Kuzgun, E. A. Poe)
 

Şiir Nedir isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Bülent Güldal tarafından yazılmış ve KAFEKÜLTÜR YAYINCILIK yayınevinin 24.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı indir, Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı oku ve Unofficial Harry Potter Büyü Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şiir Nedir pdf – Yandex indir - PDF indir