Seyran (Kenan Rifai Divanı’ndan Seçmelerle Baş Başa) pdf – Yandex indir

tarafından
16
Seyran (Kenan Rifai Divanı’ndan Seçmelerle Baş Başa) pdf – Yandex indir

Bu eser mutasavvıf, şair, eğitimci, bestekâr Sayın Ken’an Rifâî Büyükaksoy’un şiirlerinden bir grubun tasavvufî incelenişini konu edinmiştir. Çağımıza yakın bir dönemde yaşamış olan Ken’an Rifâî Hazretleri’nin tasavvuf anlayışı şiirler vesilesiyle gözler önüne serilirken ilgili kültürün, bireysel yolculuğa daveti içerdiği burada dayanaklarıyla anlatılmaktadır. Oysa genel algı neticesi pek çoğumuzun da bildiği gibi tasavvuf yıllarca teşkilatlanmışlıkla birlikte anılmış, çoğu kez de bu teşkilatlanmışlığın bir yansıması olarak kitlesel hareket diye yorumlanmış, kitlelerin, teşkilatların -adı her ne olursa olsun- zafiyetiyle ve yozlaşmasıyla da öğretisi olan bir kültür hazinesi tarihin derinliklerine çekilmeye yönelmiştir. Ancak hepimizin yine gayet iyi bildiği hakikat şudur ki; samimi bir Allah muhabbeti teşkilatlar, kitlesel hareketler vb. ile sınırlandırılarak düşünülemez. Tarihin derinliklerinden kendi ellerinizle tasavvuf hazinesini çıkardığınız zaman zaten konunun kitlesellik ya da teşkilat saplantısı değil, dostun dostluğu sayesinde iman noktasından hareketle kişisel gelişim olduğunu görürsünüz. Tıpkı bu eseri incelediğinizde göreceğiniz, görebileceğiniz gibi…
 

Seyran (Kenan Rifai Divanı’ndan Seçmelerle Baş Başa) isimli 542 sayfadan oluşan kitap ; Gülmisal Gürsoy tarafından yazılmış ve MERCAN KİTAP yayınevinin 17.02.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Kamu Hukuku pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İslam Kamu Hukuku indir, İslam Kamu Hukuku oku ve İslam Kamu Hukuku pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Seyran (Kenan Rifai Divanı’ndan Seçmelerle Baş Başa) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.